Košík je prázdný
Zákaznická linka 775 282 056 (Po - Pá: 8:00 - 17:00)
SingingRock Outlet
34. Mezinárodní horolezecký filmový festival

34. Mezinárodní horolezecký filmový festival

Poslední srpnový víkend + Teplice nad Metují = FESŤÁK, čili Mezinárodní horolezecký filmový festival...

Letošní soutěžní přehlídka profesionálních a amatérských filmů z celého světa s horolezeckou i jinou sportovní tématikou proběhne v termínu 24. - 27. srpna 2017, a opět se můžete těšit na pořádnou porci adrenalinu, umění, sportu a zábavy.

Kromě filmů, které budou k zhlédnutí v kině a ve škole, je pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program v parku a na náměstí, koncerty, závod ČP v boulderingu a mnoho dalších lezeckých aktivit a atrakcí. (kompletní program MHFF)

Všechny fanoušky Martina Stráníka, člena SINGING ROCK Climbing týmu, zveme v pátek 25. 8. v 10:00do kina, kde bude mít přednášku o svém bouldrování. V sobotu po 14. hodině pak bude mít v parku společně se svým bratrem Štěpánem Stráníkemautogramiádu. Přijďtě si do SINGING ROCK Climbing zóny pro plakáty s podpisem dvou špičkových českých boulderistů!

129425SINGING ROCK pro vás také již tradičně připravil zajímavé lezecké soutěže. Kromě závěrečného závodu ČP ve Speedline se můžete těšit na Singing Rock TROJBOJ... Jistě jste zaregistrovali, že MOV plánuje zařadit lezení na Olympijské hry v roce 2020 - a to pravděpodobně v podobě trojboje boulder-rychlost-obtížnost. O této myšlence se rozproudila diskuze, zda je to dobrý nápad a zda to takto bude fungovat. My jsme se rozhodli otestovat koncept trojboje v praxi. Na letošním Fesťáku tak proběhnou v parku u hřiště v rámci Singing Rock TROJBOJe tři soutěže SPÁRA, DRYTOOL a LEZENÍ POSLEPU. Soutěžit se bude v kategoriích muži a ženy. Absolutními vítězi v těchto kategoriích se stanou ti, kteří se v těchto třech disciplínách umístí nejlépe. Domů si odnesou poukazy na nákup v Singing Rock OUTLETU v hodnotě 10 000,- Kč. Z TROJBOJE ale neodejde nikdo s prázdnou, malý dárek dostanou všichni účastníci, kteří absolvují všechny tři soutěže.

Jednotlivých soutěží se budete moct zúčastnit samozřejmě také samostatně mimo TROJBOJ. V každé soutěži budou v mužské a ženské kategorii vyhlášeni tři vítězové a tři vítězky, kteří si odnesou hodnotné ceny od Singing Rocku. V soutěži LEZENÍ POSLEPU bude navíc otevřena i kategorie děti a mládež, ve které také oceníme tři nejlepší. Popisy jednotlivých soutěží najdete níže pod doprovodným programem.

Neváhejte tedy a přijďte v průběhu Fesťáku do parku vyzkoušet svoji fyzičku a schopnosti. Stavte se také na náměstí, kde najdete prodejní stánek Singing Rock OUTLET, ve kterém si budete moct pořídit lezecké vybavení za výhodné festivalové ceny.

Další informace o festivalu: Těšíme se na setkání na Fesťáku
SINGING ROCK Tým

SINGING ROCK doprovodný program v parku:


Čt 24. 8. 2017

 • 09:00 - 18:00 stánek Singing Rock OUTLET na náměstí - lezecký matroš za fesťákové ceny
 • 12:00 - 18:00 trénink Spáry, stavění cest a trénink na SR bouldrovce, lajny
Pá 25. 8. 2017
 • 09:00 - 18:00 stánek Singing Rock OUTLET na náměstí - lezecký matroš za fesťákové ceny
 • 10:00 - 18:00 lezení pro veřejnost - Spára, DryTool deska a SR bouldrovka

 • 09:30 - 12:30 ČESKÝ POHÁR SINGING ROCK SPEEDLINE, kvalifikace a finále
 • 14:00 - 15:30 soutěž SPÁRA - lezení na rychlost na spárovém trenažeru, kvalifikace a finále
 • 15:30 - 16:00 workshop SPÁRA - lezení spár pod vedením zkušeného spárolezce Bobra [ObrWorks.cz]
So 26. 8. 2017
 • 09:00 - 18:00 stánek Singing Rock OUTLET na náměstí - lezecký matroš za fesťákové ceny
 • 10:00 - 18:00 lezení pro veřejnost - Spára, DryTool deska a SR bouldrovka

 • 10:00 - 11:00 soutěž DRYTOOL - soutěž s cepíny na tréninkové desce
 • 12:00 - 14:00 soutěž LEZENÍ POSLEPU - lezení poslepu na SR bouldrovce
 • 14:00             vyhlášení vítězů TROJBOJe a autogramiáda Martina a Štěpána Stráníkových
Ne 27. 8. 2017
 • 09:00 - 15:00 stánek Singing Rock OUTLET na náměstí - poslední lezecký matroš za fesťákové ceny
 • 09:00 - 12:00 poslední metry na lajně, demontáž SR bouldrovky, DryTool desky a Spáry
SINGING ROCK doprovodný program v pdf

107009LEZENÍ NA BOULDROVCE SINGING ROCK


Zaujal vás bouldering? Chtěli byste si to vyzkoušet nebo si zkrátit dlouhou chvíli? Přijďte do parku (vedle fotbalového hřiště) od čtvrtka do soboty a vyzkoušejte si lezení na naši bouldrovce. Lezečky od TRIOPu budou volně k dispozici. Lezení na vlastní nebezpečí, za své malé ratolesti odpovídají rodiče ;-)


Na bouldrovce proběhne v sobotu 26. 8 v rámci Singing Rock TROJBOJe soutěž LEZENÍ POSLEPU. Pravidla jsou následující: lezec se zavázanýma očima poleze podle instrukcí svého vidoucího parťáka po předem vytyčené trase (traverz okolo bouldrovky); používat lze jen označené chyty (stupy libovolně); vítězí ten, kdo přeleze celou vytyčenou trasu v nejkratším čase; v případě pádu může lezec začít znovu od začátku trasy (ale čas stále běží).

114716SINGING ROCK DRYTOOL DESKA

Populární SINGING ROCK DryTool Board jste již mohli potkat na některé z minulých lezeckých akcí. Naše tréninková deska pro lezení s cepíny bude v Teplicích i letos a opět se na ní bude také soutěžit.

V sobotu 26. 8. od 10:00 do 11:00 na Desce proběhne jedna ze soutěží Singing Rock TROJBOJe. Pravidla jsou jasná a jednoduchá - budeme počítat, kdo s pomocí cepínů přeleze jakoukoli technikou nejvíckrát tam a zpět v limitu 1,5 minuty.

107014SPÁRA SINGING ROCK


Lezení spár patří nejen k pískovcovému lezení... SINGING ROCK před lety vytvořil pravděpodobně jeden z 1. mobilních trenažérů na světě pro lezení spár s proměnlivou šířkou spáry. Délka spáry 7,2 m; jištění top rope; sedáky, lezečky a spárové rukavice k zapůjčení. Spáru si v parku můžete vyzkoušet kdykoliv od čtvrtka do soboty od 10:00 do 18:00.

V pátek 25. 8. od 14:00 do 15:30
proběhne na tomto trenažéru soutěž SPÁRA, která se bude započítávat do Singing Rock TROJBOJe. Leze se v lezečkách a v rukavicích. Jistí se top rope. Měří se nejrychlejší čas. Do finále bude postupovat 5 nejlepších mužů a 5 nejrychlejších žen.

Po skončení závodů bude od 15:30 následovat workshop SPÁRA. Jestli se chcete naučit lézt spáry či zdokonalit spárovou techniku, přijít tomu zkrátka na kloub, zůstaňte po závodech u Spáry a pod vedením Davida "Bobra" Obročníka se dozvíte tajemství spárového lezení.

107008SINGING ROCK SPEEDLINE


Rychlost a styl. Léta dřiny a odříkání. Exhibice a nejlepší triky.
Přijďte se podívat nebo rovnou zúčastnit závodu ve SPEEDLINE, který je součástí Českého poháru Singing Rock Speedline. V pátek 25. 8. od 9:30 do 12:30 proběhne soutěž o nejrychlejšího lajnaře. Soutěž proběhne standardním způsobem: kvalifikace měřená na čas a poté bude sestaven vyřazovací „pavouk“, kterým se lajnaři probojují až do finále. Soutěžit se bude o hodnotné ceny od SINGING ROCKu. Lajny budou od čtvrtka do neděle volně k dispozici k chození, sezení, skákání atd., lajny zajišťuje a staví slack.cz.

107017SINGING ROCK OUTLET

Lezecké cajky za velmi lákavé festivalové ceny si budete moct v našem prodejním stánku na náměstí nakoupit od čtvrtka do soboty od 9:00 do 18:00 a v neděli od 9:00 do 15:00. Ideální příležitost, jak si doplnit nebo obměnit lezecký materiál...

 

Vytisknout stránku Info servis Kontakt